Proč používat vodní filtry na vodu ze studny

Už jste měli dost chlorované pitné vody z veřejné vodovodní sítě a nechali jste si vyvrtat studnu. Nebo studniční vodu používáte už léta. Je čistá, svěží a teče za každého počasí. Je ale stoprocentně zdravotně nezávadná? Neškodí její pití vašemu zdraví? Odpověď je jednoduchá. Ověřte si to. A pro jistotu používejte na vodu ze studny vodní filtry. Pak už vás nepřekvapí žádné bakterie a popíjení pramenité vody bude bezpečné pro každého člena vaší domácnosti.

Nešvary studniční vody

Studniční voda z vrtané studny pochází z hlubin naší země. Je čerpána z hlubších podzemních vod a proto se vyznačuje vysokou kvalitou. Není znečištěna povrchovými vodami. I přesto doporučujeme vodu, zejména pro konzumaci, pravidelně kontrolovat. Odborná laboratoř zjistí, zda voda z vaší studny neobsahuje nežádoucí složky. Mezi rizikové faktory patří bakterie, železo, mangan, amonné ionty, dusičnany a dusitany. Nepříjemný je i vysoký obsah vápníku a hořčíku, způsobující tvrdost vody. Proti nešvarům studniční vody však existuje účinná obranaVodní filtry na vodu ze studny.

Jaká úprava vody ze studny je vhodná?

Zapomeňte na Savo a jiné drastické přípravky. To si nechte pro případ maximální nouze, například povodně, kdy může být voda ze studny kontaminovaná. Pro běžný režim doporučujeme vhodnější řešení úpravy studniční vody. Filtrace vody ze studny. Moderní filtry spolehlivě zbaví vodu nejen nežádoucích složek, ale i případné pachutě nebo zákalu. Tyto závady však vykazuje především voda z kopaných studní. Pokud o pravidelném přísunu pramenité vody teprve uvažujete, zvolte studnu vrtanou. Zápach, zákal, pachuť a podobné nepříjemnosti můžete rovnou pustit z hlavy.

Filtry na vodu ze studny, záruka bezpečné vody pro každého

Účinných filtrů na vodu ze studny existuje mnoho. Jak zjistit, který potřebujete? Spolehlivým ukazatelem vhodné studniční filtrace jsou výsledky rozboru vody z hygienické stanice.  

Železitou vodu často poznáte na první pohled. Voda je žlutě až oranžově zbarvená. Pro organismus není v nižších dávkách vyloženě škodlivá. Zato vodovodní potrubí, baterie, kohoutky, ale i dřezy a vany trpí. Železo způsobuje korozi. Proto je nutné ho z vody odfiltrovat. Zbavte se filtrem pro železitou vodu ze studny tohoto problému jednou pro vždy.
Dusičnany do vody nepatří! Častý problém studničních vod bývá jejich znečištění dusičnany, prosakujícími do vody z okolních polí hnojených průmyslovými hnojivy. I špatně těsnící septik v blízkosti studny představuje riziko. Vrtaná studna je od těchto znečištění skvěle chráněna. Používáte ale vodu z kopané studny? Pak obsah dusičnanů a dusitanů bedlivě hlídejte. Jeho pravidelný příjem poškozuje hemoglobin, což je velmi rizikové hlavně pro kojence. Nejlepším řešením, jak se zbavit této chemické sloučeniny z vody je použít kvalitní filtr na odstranění dusičnanů ze studny.
Filtrů na pitnou vodu ze studny existuje mnoho. Nechte si proto poradit od profesionálů, kteří přesně vědí, jak upravit vodu ze studny tak, aby vás její pití vždy osvěžilo bez sebemenšího rizika.

Vrtané studny Dohnal & Marek
IČ: 64272753

Česká republika

+420 732 144 048
+420 732 631 078
p-m.studny@seznam.cz

O cookies

Petr Dohnal
Oslavice 76
Velké Meziříčí

Miloš Marek
Olší nad Oslavou 109
Velké Meziřičí